ÖRGÜN EĞİTİME TAM DESTEK
ÖRGÜN EĞİTİME TAM DESTEK

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Kaymakam Rahmi Köse’yle birlikte bu yıl üçüncüsü açılan ücretsiz üniversiteye hazırlık kursuna kayıt yaptıran öğrencilerle buluştu. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte açtıkları kursa kayıt yaptıran öğrencilere, çalışma kitaplarından oluşan bir set hediye eden Başkan Aydın, “Destek bizden, gayret sizden” dedi.

“Bizim üretken belediyecilik anlayışımız gereği; yerel yönetimler eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri kendi görev ve yetkileri dahilinde desteklemeli ve onlarla işbirliği yapmalıdır” diyen Başkan Aydın, bu yönde atılan her adımın Türkiye’nin ve gençlerin yarınları açısından büyük önem taşıdığına değindi.

Başkan Aydın şunları kaydetti:

“Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Gençlerimize konusunda uzman öğretmenlerimizle dershane ortamı oluşturduk. Şimdi de onlara bugüne kadar bütün sınavlarda çıkan sorular gibi tüm ders anlatımlarının yer aldığı oldukça nitelikli kaynak kitap seti dağıttık. Biliyorsunuz bu kurslardan bugüne kadar yüzde 90’ların üzerinde başarı elde ettik. Bu yıl gençlerimizden yüzde 100 başarı bekliyoruz” dedi.

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse de yerel yönetimlerin bilgi sahibi kişiler ile bilgiye ihtiyaç duyanları bir araya getirmesinin toplumsal hafıza ve birikimin sürekli kılınması açısından önemine işaret etti ve gençlere başarı diledi.