KÜRESEL PROJELERİN DEĞİL, MİLLİ HEDEFLERİN İZİNDEYİZ
KÜRESEL PROJELERİN DEĞİL, MİLLİ HEDEFLERİN İZİNDEYİZ

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu ve İl Başkanı Cihangir Kalkancı’yla birlikte Yenişehir’e çıkartma yaptı. Davut Aydın başkanlığındaki MHP’li belediyenin ilçe genelindeki yatırımlarını yerinde inceleyen, projeleri hakkında bilgi alan Büyükataman ve Vahapoğlu; Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki konvoyun ardından Tarihi Sinanpaşa Külliyesi’nde mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sendika başkanlarıyla kahvaltıda buluştu. Buluşmada yaptıkları konuşmalarda Cumhur İttifakı’nın önemine, 2023 ve 2053 hedeflerine ve özellikle de milli birlik ve beraberliğe vurgu yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, ardından muhtar ve STK yöneticilerinin görüş ve önerilerini dinledi.

YATIRIM TURU

Kahvaltıdan sonra Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’la birlikte yerel yönetimin ilçeye kazandırdığı Su Deposu Kır Düğün Salonu, Matay Spor Tesisleri, Kozdere Çamlığı Mesire Alanı, Baba Sultan Parkı ve Yenişehir Biber Pazarı’nda incelemelerde bulunan Büyükataman ve Vahapoğlu, tarihi belediye binasında da Osmanlı’nın ilk başşehrine yönelik diğer çalışma ve projeler hakkında bilgi aldı. Burada, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Belediye Başkanı Davut Aydın, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin söylediği gibi yaşadığımız çevre ve mekanları güzelleştirmek, mamur hale getirmek, gelecek nesillere yaşanabilir, estetik, geçmiş kültürünü koruyan ve yaşatan bir kent bırakmak hepimizin temel görevlerindendir. Biz de bu temel ilkeden hareketle geçmişle geleceği birleştirebilen, eskinin değerlerini çağdaş dünya ile buluşturmayı başarabilen bir yerel yönetim politikası izliyoruz” dedi.

İLKE, ÜLKÜ VE FİKİR

Başkan Davut Aydın’ı örnek çalışma ve projelerinden ötürü kutlayan MHP Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu da “İlke, ülkü ve fikirleriyle Türkiye’de kritik görevler üstlenmiş ülkenin birliğini, varlığını kendi canından da mukaddes görmüş bir siyasal anlayışın mensupları olarak bugün Yenişehir’de gördüğümüz tablo bizleri mutlu etmiştir. Lider ülke Türkiye hedefine giden yolda vatandaşın hizmet beklentilerini dikkate alan bir anlayışla, tüm yönetim yetenek ve değerler manzumelerimizi sergileyen, üretken belediyecilik anlayışını harfiyen uygulayan Yenişehir Belediyesi’nin yönetimini kutluyorum” diye konuştu.

ÜRETKEN BELEDİYECİLİK

“Üretken belediyecilik toplumun ayrıştırılmasına karşı geliştirilen önemli ve etkili bir belediyecilik anlayışı olarak hem birlik ve beraberliğimiz güçlendiren hem de hizmette kalite ve etkinlik ve de sürekliliği sağlayan bir yerel yönetim anlayışıdır” diyen MHP Genel Sekreteri Büyükataman da “Vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir” diye konuştu “Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Belediyecilik gülümseyen yüzdür, uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir” şeklinde konuşan Büyükataman, şunları kaydetti:

“Biz; gelişmişlik düzeyleri, sosyal ve kültürel değerleri bakımından aralarında farklılıklar bulunan yerelin yönetim sorumluluğunu üstlenen mahalli idarelerin akılcı, yenilikçi, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan ve eşit davranan yaklaşımı ile yönetimin bütünlüğü ilkesi çerçevesinde yönlendirilmesi ve desteklenmesi gereken yapılar olarak görmektedir. Tıpkı Osmanlı’nın ilk başşehri Yenişehir’de olduğu gibi köklü tarihimizin tecrübelerinden istifade ederek kalkınma ve demokrasi kültürünün geliştirilmesi için mahalli idarelerin ortak ülkü doğrultusunda uyum içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bugün burada bir kez daha gördük ki Yenişehir Belediyemiz art niyetli güç odaklarının ortaya koyduğu ve koyabileceği bölgesel ve küresel projelerin izleyicisi ve uygulayıcısı değil, milli hedef ve politikaların sıkı bir takipçisi.”