FORMALAR TÜRKİYE AŞKINA TERLEYECEK
FORMALAR TÜRKİYE AŞKINA TERLEYECEK

Yenişehir Kaymakamlığı ile Yenişehir Belediyesi’nin düzenlediği “Türkiye Aşkına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Futbol Turnuvası”, 35 takımın katılımıyla başladı. 18 yaş üstü yaklaşık 700 amatör sporcunun ter dökeceği turnuvada final maçı 15 Temmuz günü oynanacak.

Yenişehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Türkiye Aşkına 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Futbol Turnuvası, İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün sorumluluğunda start aldı.

Karşılaşmaların Yenişehir Matay Spor Kompleksi ile TOKİ Halı Sahası’nda oynanacağı turnuvada, yaklaşık 700 amatör sporcunun kurduğu 35 takım yarışacak. Turnuvanın Doğan Holding ile Server Ticaret takımları arasında oynanan açılış maçında başlama vuruşunu yapan Belediye Başkanı Davut Aydın, “Birlik, beraberlik ve diyalog kültürümüzü artırmak amacıyla düzenlediğimiz turnuvada tüm sporcularımıza başarılar dilerim. Cenab-ı Allah sakatlıktan uzak eylesin” dedi.

İHANET İMANI YENEMEDİ

“15 Temmuz’da ihanet imanı yenememiştir. 15 Temmuz’da batıl Hakk’ı alt edememiştir. Milli birlik ve dayanışma ruhu şerefsiz akını yerle bir etmiştir” diyen Başkan Davut Aydın, “Türk milleti vatanında Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ilk kez namus ve haysiyet müdafaası yapmıştır. Bu vesile ile 15 Temmuz şehidi 251 vatandaşımıza, terörle mücadele esnasında şehit olan kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, gazilerimize sağlık, sıhhat, şifa ve uzun bir ömür diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan “Türkiye Aşkına” ter dökecek takımlar en az 12, en çok 20 kişiden oluştu. Kura çekimiyle belirlenen fikstür doğrultusunda müsabakalar 25’er dakikalık 2 devre olmak üzere toplam 50 dakika oynanacak. Turnuva sonucunda dereceye giren ilk üç takım ile en centilmen ekibe kupa ve madalya dışında sürpriz hediyeler verilecek.