BAŞKANDAN KÖYLERE SALÇA ÇIKARMA MAKİNESİ
BAŞKANDAN KÖYLERE SALÇA ÇIKARMA MAKİNESİ

Yenişehir Belediye Başkanı Davut AYDIN 28 Ağustos 2020 Cuma günü 5 mahalle muhtarına Salça Çıkarma Makinesi hediye etti. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen hediye takdim törenine Belediye Başkanı Davut AYDIN, Beypınar Mahalle Muhtarı Metin HÜNER, Günece Mahalle Muhtarı Hakan ÖZEL, Hayriye Mahalle Muhtarı İlhan TURAN, Demirboğa Mahalle Muhtarı Mehmet Emin ONAY, Barcın Mahalle Muhtarı İsmail YÜKSEL, Kırsal Hizmetler Müdürü Rıdvan SAĞLIK ve basın mensupları katıldı.

Marmara Bölgesinin en büyük ovalarından biri olan Yenişehir’in ürün çeşitliliği ve tarıma dayalı ekonomisinin önemine vurgu yapan Başkan AYDIN, salça makinelerini takdim ederken gerçekleştirdiği konuşmasında “Belediye olarak ilçemize kazandırdığımız alt yapı ve diğer temel hizmetlerin yanı sıra özellikle kırsal kalkınma önceliklerimiz arasında. Kırsal bölgelerimizde tarıma dayalı endüstriyel ürünlerin üretimi deyince aklıma ilk olarak salça geliyor ve neredeyse her evde yapılan bir üründür. Bu anlamda köylümüzün zamandan ve işçilikten tasarruf etmesi, üretimini arttırması önemlidir. Beypınar, Günece, Hayriye, Demirboğa ve Barcın Mahallelerimize hediye ettiğimiz salça çıkarma makinelerinin hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki günlerde 11 mahallemize daha Salça Çıkarma Makinesi vereceğiz” dedi.

Konuşmanın sonunda Salça Çıkarma Makinelerini teslim alan muhtarlar, salça sezonunun açıldığını ifade ederek, tam zamanında hediye edilen makineler için teşekkürlerini ifade ettiler.