BAŞKAN AYDIN TARIM İŞÇİLERİNİ UNUTMADI
BAŞKAN AYDIN TARIM İŞÇİLERİNİ UNUTMADI

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bayram öncesi memleketlerinden kilometrelerce uzakta ekmek parası uğruna alın teri döken tarım işçilerini ziyaret etti, kek ve gazoz ikramı yaptığı çocuklara bornoz takımı hediye etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ekmek parası için gurbete çıkan, memleketlerinden ve ailelerinden uzakta buruk bir bayram geçirecek olan tarım işçilerini unutmadı.

Başkan Aydın, ilgili birim müdürleriyle birlikte Menteşe Mahallesi’ndeki çadır alanında ziyaret ettiği mevsimlik işçilerle bayramlaştı. Aileleriyle birlikte kalan bütün çocuklara gazoz ve kek ikramı yapan Başkan Davut Aydın, ayrıca miniklere bayram hediyesi olarak havlu bornoz takımı dağıttı. Çocuklarla tek tek ilgilenen ve aileleriyle sohbet eden Başkan Davut Aydın, ilçesinde mevsimlik işçilerin sağlıktan eğitime her başlıkta ihtiyaçlarının karşılanması için Yenişehir Kaymakamlığı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

EKMEK DAVASI

“Memleketlerinden kilometrelerce uzakta, sıcak altında ekmek mücadelesi veren kardeşlerimiz, ailelerinden uzakta buruk bir bayram geçirecek” diyen Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Ama biz millet olarak büyük bir aileyiz. Gurbette olanın yanında biz varız. Bütün kardeşlerimin bayramını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren mevsimlik işçiler de kendilerini yalnız bırakmayan, sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkan Davut Aydın’a teşekkür etti.