15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Cesaret timsali Büyük Türk Milletinin; mübarek bir geceyi, hain emelleri ve kanlı elleriyle kirleten FETÖ teröristlerine karşı verdiği demokrasi zaferinin 5. Yıldönümü olan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Gününüzü kutluyor, sizleri en derin saygılarımla selamlıyorum.

629 Yılında bağımsızlık alevini ateşleyen Kürşad’dan bu yana o meşale hiç sönmedi. Tarih boyunca hiçbir esaret girişimine, bağımsızlık, hürriyet, bayrak ve toprağına karşı yapılan hiçbir tehdide kayıtsız kalmayan Milletimiz, 15 Temmuz gecesi de benzersiz bir refleks göstererek, her seferinde farklı kimlik ve maskelerle ortaya çıkan düşmanı yerle bir etmiştir. Hainlerin bu kez FETÖ maskesiyle karşımıza çıktığı o şanlı gecede yürekler bir olmuş, analar ve babalar şehadet şerbeti içmek üzere evlatlarıyla helalleşerek evlerinden ayrılmışlardır.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in attığı kurşunla hainlerin planları alt üst olmuş, şehadeti göze almış millet, söz birliği etmişçesine adeta düzenli bir ordu disipliniyle gönül ve ruh birliğiyle tankların önünde siper olmuş ve kalkışmayı, gece sabaha ermeden durdurmuştur.

"Galip geleceğiz, çünkü harplerde galebe iman eden taraftadır."

Milli ruhu Milliyetçilik şuuruyla besleyen Aziz Türk Milleti bu heyecanını taze tuttuğu, ülkemizi ve milletimizi, bayrağımızı ve değerlerimizi yüceltmeye devam ettiği sürece, Büyük ve Lider Türkiye’nin yükselişine kimse engel olamayacaktır.

Değerli Hemşehrilerim,

15 Temmuz 2016 gecesi Devletimize ve Milletimize ağır bir darbe vurmayı hedefleyen hain teröristlerin planlarını bozan, bu uğurda canlarını kaybeden 251 şehidimizi ve 2193 cesaret timsali gazimizi bir gün dahi unutmamamız gerektiğini hatırlatırken, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de saygılarımı sunuyorum.

Ne Mutlu Türküm Diyene