Facebook Twitter Arama

HABER DETAY

BAŞKANIMIZ YENİŞEHİRLİ İŞADAMLARIYLA BULUŞTU
16.01.2017
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 09 Ocak 2017 Pazartesi akşamı, BBB Dobruca Sosyal Tesislerinde “Yenişehirli İşadamları Bilgilendirme Toplantısı” düzenledi.

Belediyemizin hayata geçirdiği projeler, yatırım faaliyetleri, Devlet yatırımları ve planlanan faaliyetler hakkında Yenişehirli işadamlarını bilgilendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıya, Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, BBB Başkanı Recep ALTEPE, Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, BBB Başkan Yardımcısı Abdülkadir KARLIK, BBB Genel Sekreteri İsmail YILMAZ, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Adnan KAMIL, Belediye Başkan Yardımcımız Zekai DÜNDAR, MHP İlçe Başkanı Celal ÇEKİL, Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan TORUN, YESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Serhat SAVCI, Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ORHAN ve çok sayıda Yenişehirli işadamı katıldı.

Dobruca Sosyal Tesislerinde düzenlenen ve akşam yemeğinin yenmesinin ardından başlayan toplantıda, Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU organizasyon sebebiyle Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK’e teşekkür ederek, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Daha sonra Yenişehirli hayırsever işadamı ve Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ORHAN yaptığı konuşmasında kış koşullarına rağmen toplantıya iştirak eden katılımcılara ve Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK’e teşekkür etti.

Toplantıya katılan Yenişehirli işadamlarının kendilerini tanıtmasının ardından Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK protokol üyelerine ve Yenişehirli işadamlarına hitaben bir konuşma yaparak, slayt gösterisi eşliğinde, tamamlanan projeler, çalışmalarımızın devam ettiği yatırımlarımız, BBB projeleri ve Devlet yatırımları hakkında çeşitli bilgiler aktardı. Başkanımız konuşmasında şu sözlere yer verdi;

“Yoğun kış şartlarına rağmen, ilçemizin geleceği ve güzelleşmesi adına sizlerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlediğimiz bu davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Konuşmama başlamadan önce, zorlu badireler atlatarak, türlü acılarla geride bıraktığımız 2016 yılının ardından, 2017 yılına da maalesef acı ve hüzünle başladık. Ben bu vesileyle, başta İzmir’de yitirdiğimiz, kahraman şehidimiz Polis Memuru Fethi SEKİN olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geride kalanlara sabırlar temenni ediyorum. Bu asil millet, şanlı tarihinin her döneminde olduğu gibi, bundan sonra da hiçbir terör örgütüne ve teröriste prim vermeyecek ve bu kara günlerden alnının akıyla kurtulacaktır.

Kıymetli Hemşehrilerim, devletimiz ve hükümetimiz tüm gücüyle bu hainlere karşı mücadele yürütürken, bir yandan da önemli yatırım hamlelerini hız kesmeden gerçekleştirmeye devam ediyor. Biz yöneticiler de bu bilinç ve irade ile hareket ediyor, ilçemizin ve dolayısıyla ülkemizin, ekonomik ve sosyal anlamda kalkınmasında önemli adımlar atma yolunda gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Osmanlı’nın kurduğu ilk şehir, aynı zamanda da ilk başkenti olma ünvanını taşıyan Yenişehir’imiz, içinde barındırdığı ve tarihten gelen kültürel mirasının yanı sıra, Ülkemizin ve Bölgemizin de adeta tarımsal ürün merkezlerinden biridir. Tarımsal anlamda pek çok ürünün yetiştirildiği ve bu ürünlerin dünya pazarlarına açıldığı merkezlerinden biri olan ilçemiz, tarımsal gelişimi ile eş zamanlı olarak sanayi anlamında da ilerlemeler kaydetmektedir.

Göreve başladığım 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinden bu yana, insana hizmet etmenin; devlete ve halka hizmet etmek olduğunu, halka hizmet etmenin de Hakk’a hizmet etmek olduğunu biliyoruz. Bu görevin, gecesi gündüzü olmaksızın, çalışmayı gerektirdiğinin bilincinde olarak hizmet vermeye, Allah izin verdiği müddetçe de devam edeceğiz.

Bu güzel sohbet ortamında, sizlere bir yandan ilçemizi tanıtırken diğer yandan da bugüne kadar tamamlanan ve hayata geçirdiğimiz projelerimiz, yapımı devam eden projelerimiz, planladığımız projelerimiz, BBB ile birlikte yürüttüğümüz projelerimiz ve Devlet yatırımlarımız ile ilgili çeşitli bilgiler vermek istiyorum. Ancak siz kıymetli büyüklerimden, saygıdeğer dostlarımdan ve işadamlarımızdan temennim; doğup büyüdüğünüz ve her birinizin ayrı ayrı katkıları bulunan bu topraklarda, nelerin olması gerektiği, hangi faaliyet ve yatırımların gerçekleştirilmesini arzu ettiğinizi belirtmenizdir. Hayalini kurduğunuz ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza nasıl bir Yenişehir bırakabiliriz? Sizlerle birlikte Yenişehir’i nasıl şekillendirebiliriz? Bu konuda katkılarınızı istirham ediyorum” dedi.

Toplantıda son olarak konuşan BBB Başkanı Recep ALTEPE, BBB olarak Yenişehir’e çok önemli alt yapı yatırımlarının gerçekleştiğini, alt yapının yanı sıra yürütülen diğer projelerin de ihale hazırlıklarının tamamlanarak son aşamaya gelindiğini ifade etti. BBB Recep ALTEPE konuşmasında; “Yenişehir’de her yer kazıldı. Bitti derken tabiî ki burada yağmur suyunu unutmuşlar, istersen kapatalım yolları yapalım dedik. Süleyman Bey olmaz dedi. Başlamışken onu da bitirelim dedi. Şimdi artık inşallah bitmiş oldu, onlar da tamamlandı. Ama bugüne kadar yapılamamış. Niçin? Şuana kadar alt yapıya harcadığımız para 65 Milyon TL, geçtiğimiz 5 yılda Yenişehir Belediyesi yatırımı ne kadardı? 5 Milyon TL’yi bulmuyordu. İsterse 10 Milyon TL olsun. Diğer kalemler hariç sadece alt yapıya 65 Milyon TL harcadık. Büyükşehirle birlikte bunlar yapılıyor ve yapılmaya da devam ediyor. Şimdi artık her konu bizim konumuz dedik. Gölet ve sulama tesisleri yapılıyor. Biber Festivaline geldik, biberi değerlendirmemiz ihracat yapmamız lazım dediler, o işe de el attık. Tarım şirketini kurduk, ihracat yapıyoruz. Türkiye’de gölet yapan, sulama tesisi yapan tek Belediye, Bursa’dır. İhracat şirketi olan, tarım şirketi olan tek Belediye yine Bursa. Niçin? Özellikle, üreticimizin yüzünü güldürebilmek, onlara sahip çıkabilmek, onun yanında olduğumuzu gösterebilmek. Onlara moral verebilmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Gölet, sulama tesisi yapıyoruz, biber hali de yapılacak. Kurutma için alanları yapıldı. Eskiden vatandaş yollarda kurutuyordu ürünlerini, asfaltlarla kapladık, şimdi o alanlarda kurutuyorlar. Burada sunuma ilave edilmemiş pek çok şey var. Artık, dediğimiz gibi, her alanda çalışılıyor, yeter ki üretilsin. Süt ürünleri tesisi de, diğer tesisler de, yeter ki işe yaradığını bilelim. Yani salça fabrikası işe yarayacaksa, gerçek anlamda fizibilitesi doğruysa, uygunsa hemen kurarız, problem yok. Yeter ki çalışılsın, bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok, her türlü tesisi kuruyoruz. Önemli olan başarılı olması. Bu anlamda tüm kırsalımıza yönelik gerçekten güzel bir faaliyet var. Nerede ne talep varsa, nerede ne güzel proje varsa alıyoruz ve onları uygulamaya gayret ediyoruz, şehir merkezinde, çarşıda, tüm çarşının cephesinin değişmesinden tarihi eserlere kadar. Sinanpaşa Külliyesi de böyle restoranlı güzel bir tesis olacak. Biz, 7 yılda Bursa’da 55 tane tesis yaptık, 20 tanesi restoranlı. İnşallah Sinanpaşa Külliyesi de aynı şekilde olacak, orası da bitiyor. Hangi köyde, nerede bir tarihi eser varsa, hepsiyle ilgili çalışmamız var, hepsi teker teker elden geçiyor. Nerede tarihi bir eser varsa, tüm kırsalda hepsiyle ilgili bir çalışma yapılıyor. Aydoğdu Bey Türbesi, Piri Abdal Türbesi gibi.

Çevre ile ilgili yatırımlar, Arıtma Tesisi artık bunlar da bizim konumuz. Başkanımız az evvel burada saydı, şehrin merkezinde yapılamayan, tabi ilçe belediyesinin yapamayacağı otopark, sosyal yaşam merkezi, düğün salonu, kapalı pazaryeri, kendisi en iyi en kaliteli en lüks projeleri çizdirmiş. Şimdi buraların da ihalesi yapılıyor. Artık son kalanların da ihalesi yapılıyor. İnşallah burada gösterilen projeler artık bitecek ve bunlarla da bitmeyecek, ondan sonra başka projeler gelecek. Ama böyle projelerin sunulabilmesi için, Büyükşehirle birlikte hareket edebilmek ve bu gücü o şehre yansıtmak gerekiyor.

Sadece Büyükşehir Belediyemiz olarak sadece alt yapıya 65 Milyon TL harcanmış şimdiye kadar, yol, asfalt ve diğer çalışmalara 32 Milyon TL gitmiş. Neredeyse 100 Milyon TL , diğer otopark, pazaryeri projesi 30 Milyon TL, diğer çalışmalar tarihi eserler, tesisler ile birlikte 200 Milyon TL’lik bir yatırımdır. 5 yılda yapılan yatırım 5-6 Milyon TL iken şimdi yapılan yatırım 200 Milyon TL’yi geçiyor. İşte bu da ne kadar farklı bir dönem olduğunu gösteriyor. Ben Süleyman ÇELİK Başkan, şanslı bir Başkan demiştim, çünkü bu dönemde Başkanlık yapmış oluyor, çünkü i çehresi değişecek. Alt yapı da bitti, Allah’a şükür çamurdan kurtuldu, artık bu yapılan eserler, restorasyonlar, kazandırılan hizmet binalarıyla tesislerle birlikte inşallah Yenişehir’imizin de talihi değişecek. Her şeyden önemlisi, üretimle ilgili her türlü destek, bizim özellikle üzerinde çalıştığımız konu bu. Hangi konuda olursa olsun, yeter ki üretelim, daha fazla üretelim ve daha fazla kazanalım. Her alanda gelişim sağlansın. Ticaretimiz ve ekonomimiz gelişsin. Biz Yenişehir Havaalanına 14 ay bedava insan taşıdık, şimdi şehiriçi fiyatına götürüyoruz. Çünkü havaalanı çalışmadan ekonomi gelişmez. Bizim havaalanımızdan her yere uçak kalkması lazım. Ve bunun için de destek vermemiz lazım. Onun için Büyükşehir Belediyesi var, bizler de tüm gücümüzle birlikte bu hizmeti inşallah vermiş olacağız.

Ben 38 yıldır resmen siyasette görevliyim, 23 yıldır da Büyükşehir Belediye Meclisindeyim, 8 yıldır da Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu tecrübemizi de inşallah hem Bursa’ya hem de Yenişehir’e aktarmış olacağız. Sizlerin de destek ve önerilerinizle inşallah çok güzel eserleri almış olacak. Yenişehir’in çehresi oldukça da değişecek” dedi.

Toplantının sonunda Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, ilçedeki projelere verdiği destekler sebebiyle BBB Başkanı Recep ALTEPE’ye teşekkür etti.DİĞER HABERLER
16.11.2017 YENİŞEHİR ŞİŞECAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Şişecam A.Ş. tarafından ilçemize yapılacak olan Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin protokolü 13 Kasım 2017 Pazartesi günü imzalandı. Valilik…
16.11.2017 GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILDÖNÜMÜNDE ÇEŞİTLİ TÖRENLERLE ANILDI
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, vefatının 79. yılında Heykel Meydanında düzenlenen törenle anıldı. 10 Kasım 2017 Cuma günü Heykel Meydanında…
31.10.2017 İLÇEMİZDE CUMHURİYET BAYRAMI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde çeşitli törenlerle kutlandı. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle, 28 Ekim 2017…
31.10.2017 BAŞKANIMIZ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BASIN MENSUPLARINI BİLGİLENDİRDİ
Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK 16 Ekim 2017 Pazartesi günü, çalışmaları yerinde inceleyerek basın mensuplarını Belediyemiz faaliyetleri hakkında bilgilendirdi.…
31.10.2017 AKBIYIK LOJMAN BİNASI VE MAHALLE KONAĞI TEMEL ATMA TÖRENİ MİLLETVEKİLİ HÜSEYİN ŞAHİN’İN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ
Akbıyık Mahallesi Lojman Binası ve Mahalle Konağı Temel Atma Töreni, 23 Ekim 2017 Pazartesi günü AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin ŞAHİN’in katılımlarıyla…
18.10.2017 DEREKÖY LOJMAN BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI
Dereköy Mahallesi lojman binası temel atma töreni 12 Ekim 2017 Perşembe günü BBB Başkanı Recep ALTEPE’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Temel atma törenine,…
24.10.2017 ZABITA EKİPLERİMİZ OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ
Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle, Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, İlçemiz genelinde bulunan tüm İlköğretim ve Ortaöğretim…
18.10.2017 YENİŞEHİR BELEDİYESPOR’DA PAROLA ŞAMPİYONLUK
Bursa Süper Amatör Lig’de mücadele eden Yenişehir Belediyespor Futbol Takımı, ligin ilk haftasında İnegöl İsaören Futbol Takımı’nı 3 – 0 mağlup etti.…
18.10.2017 ÇARDAK MAHALLESİ SÜT TOPLAMA MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI
Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Tarım A.Ş. tarafından Marmaracık Mahallesinde yapımı tamamlanan Süt Toplama Merkezinin açılışı, 12 Ekim 2017 Perşembe…
11.10.2017 BELEDİYEMİZDEN AŞURE İKRAMI
Belediyemiz Muharrem ayı münasebetiyle 03 Ekim 2017 Salı günü, öğle namazı sonrası Çınarlı Camii önü Demokrasi Meydanında, vatandaşlarımıza aşure ikramında…